Zęby mleczne również wymagają leczenia!

 In Stomatologia

Bardzo często można spotkać się z opinią, że zęby mleczne nie wymagają leczenia i regularnych kontroli, ponieważ i tak wypadną. Jest to błędne, ponieważ problemy mleczaków, mają później wpływ na uzębienie stałe.

Uwaga na próchnicę

Zęby mleczne, pomimo iż są jedynie tymczasowe, wymagają opieki dentysty dziecięcego. Są mniej zmineralizowane (utwardzone), a to oznacza, że są bardziej podatne na próchnicę. Jest ona chorobą zakaźną i przenosi się dość szybko pomiędzy zębami. Dlatego niedopuszczalna jest sytuacja, aby zainfekowane mleczaki pozostały nieleczone, kiedy w jamie ustnej pojawiają się już zęby stałe. Możemy być pewni, że próchnica zaatakuje nowe uzębienie. Oczywistym powodem dla którego w przypadku próchnicy mleczaków, powinno się odwiedzić stomatologa dla dzieci, jest dyskomfort i ból, który może odczuwać maluch.

Ryzyko wady zgryzu

Zęby mleczne odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu prawidłowego zgryzu u dziecka – przygotowują miejsce dla wyrzynających się zębów stałych i stanowią dla nich punkt odniesienia. Istnieje duże ryzyko mówiące o tym, że jeśli zęby mleczne z powodu próchnicy wypadną szybciej niż powinny, wpłynie to na późniejszy prawidłowy rozwój żuchwy i szczęki. Może to doprowadzić do poważnych wad zgryzu, a nawet deformacji twarzy. Wtedy pomoże tylko doświadczony dentysta.

Dentysta dziecięcy Poznań!

Jeśli chcesz sprawdzić kondycję mlecznych zębów Twojej pociechy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasz gabinet jest specjalnie przystosowany dla najmłodszych, a naszą dewizą jest bezbolesna i kolorowa stomatologia dziecięca. Poznań ul. Strzeszyńska 63 – tutaj przyjmuje profesjonalny stomatolog dla dzieci.

Recommended Posts