Wybór szczoteczki do zębów – na co zwracać uwagę?

 In Stomatologia

Odpowiednia i regularna higiena jamy ustnej jest niezbędna, aby uniknąć schorzeń zębów. Jednak to nie wszystko, ponieważ każdy doświadczony stomatolog potwierdzi, że ważne jest także, jakich akcesoriów do codziennej pielęgnacji używamy. A wśród nich kluczowa jest szczoteczka do zębów.

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW – RODZAJ WŁOSIA

Podczas zakupów, których celem jest dobrze dobrana dla nas szczoteczka do zębów, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj włosia. Te z miękkim i bardzo miękkim włosiem, polecane są dla dzieci oraz osób, którzy mają tendencje do cofania się dziąseł i odsłaniania szyjek zębowych. Stosowanie twardych szczoteczek może u nich powodować nadwrażliwość i krwawienie. Są one natomiast odpowiednie dla palaczy, ponieważ dobrze radzą sobie z negatywnymi dla zębów skutkami nałogu. Dla większości z nas optymalna jest szczoteczka średnio twarda. Zaufany dentysta po ocenie stanu zębów, z pewnością poleci odpowiednią szczoteczkę do zębów.

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW – JAKI RODZAJ WYBRAĆ

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szczoteczek do zębów. Większość osób wybiera manualne, ale to wcale nie oznacza, że odpowiednio z nich korzystają. Istotna jest technika mycia, długość oraz dodatkowe zabiegi higieniczne takie, jak nitkowanie i używanie płynu do płukania. Ci, którzy nie są pewni, że robią to dobrze, mogę zdecydować się na szczoteczki elektryczne – czyszczą dokładniej i szybciej, ale zbyt mocno dociskane mogą powodować problemy. Nowością są szczoteczki soniczne, które dzięki kilkukrotnie szybszej prędkości drgań, wprowadzają w wibrację płyn w jamie ustnej, a ten dociera do miejsc, do których włosie nie jest w stanie sięgnąć. Minusem jest tu jednak bardzo wysoki koszt.

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW – ZAPYTAJ DENTYSTY

W higienie jamy ustnej oraz doborze odpowiednich produktów takich, jak szczoteczka do zębów, pomoc może również Twój stomatolog. Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj przyjmuje doświadczony dentysta w Partner-Dent, który kompleksowo zadba o Twój uśmiech. Umów się na wizytę już dziś!

Recent Posts