Co warto wiedzieć przed założeniem aparatu ortodontycznego?

 In Stomatologia

Przymierzasz się do założenia aparatu ortodontycznego? A może zastanawiasz się czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? Zadbane i proste zęby mogą być w zasięgu Twojej ręki – spójrz co warto wiedzieć o leczeniu wady zgryzu.

Aparat ortodontyczny – dlaczego warto nosić?

Podstawową i niekwestionowaną zaletą aparatu ortodontycznego jest możliwość uzyskania pięknego uśmiechu i posiadanie prostych zębów, czyli aspekt estetyczny. To z pewnością wpłynie na pewność siebie. Oprócz estetyki skorygowanie zgryzu pozwala między innymi lepiej zadbać o higienę oraz zdrowie jamy ustnej, zapobiega powstawaniu próchnicy oraz ogranicza ścieranie zębów.

Jak długo należy nosić aparat?

Proces korekcji zgryzu nie trwa chwilę – należy przygotować się, że aparat ortodontyczny należy nosić przez około 2 lata. Dokładny przebieg leczenia zależy jednak od rodzaju wady zgryzu oraz formy jego korygowania. U każdego proces ten przebiega inaczej, a szczegółowy plan należy ustalić z ortodontą.

Kiedy można założyć aparat ortodontyczny?

Kiedyś popularny był mit, że leczenie można przeprowadzać wyłącznie u dzieci i młodzieży. Teraz jednak wiadomo, że jest to nieprawda, a leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku. To istotna informacja dla tych, którzy myśleli, że na leczenie ich wady zgryzu jest już za późno.

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Interesuje Cię kwestia leczenia ortodontycznego? Chcesz założyć aparat ortodontycznyProfesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts