Usuwanie „ósemek” Poznań. Co należy wiedzieć?

 In Stomatologia

Nawet 75% ludzi posiada zęby mądrości, czyli tak zwane ósemki. Najczęściej wyżynają się między 16, a 25 rokiem życia. Niestety bywa, że stają się wtedy przyczyną wielu problemów zdrowotnych, dlatego dobry stomatolog może zalecić usuwanie ósemek, czyli ekstrakcję.

Usuwanie ósemek – dlaczego?

Zdecydowanie najpopularniejszą przyczyną jest po prostu brak miejsca. Ósemki to zęby trzonowe, które jako jedyne wyżynają się dopiero kiedy człowiek osiąga dojrzałość. Ich pojawienie się może przynieść negatywne konsekwencje dla szczęki i zdrowia jamy ustnej. Mogą wystawać pod złym kątem czy wypychać inne zęby, powodując przy tym wady zgryzu. Kiedy ciasno przylegają do sąsiadów, utrudnia to higienę i może prowadzić do stanów zapalnych. W tym miejscu ciężko podjąć leczenie, dlatego zaleca się wtedy usuwanie ósemek. Nieleczone mogą prowadzić do opuchlizny, a nawet nawracających migren.

Usuwanie ósemek Poznań – jak wygląda zabieg?

Ekstrakcja jest zabiegiem rutynowym i przeprowadzanym bardzo często. Im wcześniej się go wykonuje, tym lepiej, ponieważ pozwala usunąć stan zapalny oraz zapobiec wadom ortodontycznym. Usuwanie ósemek jest całkowicie bezbolesne, a poprzedza je wykonanie zdjęcia panoramicznego RTG. Pozwala to szczegółowo i bezpiecznie zaplanować zabieg. Z reguły nie trwa on dłużej niż godzinę i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a kończy zaszyciem rany. Rekonwalescencja trwa parę dni, a profesjonalny dentysta szczegółowo poinstruuje pacjenta, jak należy dbać o jamę ustną podczas jej trwania.

Gdzie najlepiej wybrać się na usuwanie ósemek? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują najlepsi specjaliści. W Partner-dent przyjmuje doświadczony stomatolog w Poznaniu.

Recent Posts