Wypełnienia Poznań – rodzaje

 In Stomatologia

W dzisiejszych czasach ukruszenie lub próchnica atakująca zęby nie stanowią wyzwania dla stomatologii. Doświadczony dentysta jest w stanie tak dobrać odpowiednie wypełnienia zębów, że nie będą nawet widoczne. Przed wizytą warto jednak sprawdzić, jakie opcje są dostępne na rynku.

Czym są wypełnienia zębów?

Wypełnienie zęba polega na obudowaniu specjalnym materiałem wszelkich utraconych twardych tkanek uzębienia. Wymaga to wcześniejszego przygotowania oraz oczyszczenia zainfekowanego próchnicą zęba czy ubytku. Nie ma jednego, uniwersalnego wypełnienia zębów. Każdy materiał plastyczny powinien być odpowiednio dobrany przez doświadczonego stomatologa, a następnie umieszczony bezpośrednio w zębie.

Najbardziej popularne rodzaje wypełnień zębów

Wypełnienia amalgamatowe – są często wykorzystywane ze względu na niewygórowany koszt i odporność na ścieranie. Jednakże ich ciemny kolor wpływa na to, że stosuje się je raczej w niewidocznych miejscach – z tyłu i na bokach zębów.

Wypełnienia kompozytowe – są to wypełnienia plastyczne, które i utrwalają się pod wpływem światła lamp polimeryzacyjnych. Są podatne na modelowanie, co sprawia, że powszechnie stosuje się je również w zębach przednich, a ich kolor dopasowywany jest do naturalnego.

Wypełnienia glasjonomerowe – to inaczej cementy glasjonomerowe, które dobrze przylegają do szkliwa i zębiny. Niestety po pewnym czasie mogą się kruszyć lub stać się porowate. Mają też tendencję do ścierania.

Wypełnienia kompomerowe – to połączenie kompozytu i cementu glasjonomerowego, które łączy cechy obu wypełnień. Minusem jest ich estetyka, która nie prezentuje się idealnie.

Gdzie najlepiej udać się na wypełnienia zębów? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują najlepsi specjaliści. W Partner-dent przyjmuje doświadczony stomatolog w Poznaniu.

Recommended Posts