Rodzaje aparatów stałych

 In Stomatologia

Decyzja o założeniu aparatu ortodontycznego bywa trudna. Nie tylko ze względu na koszt, ale także na niedogodności, które się z tym wiążą. Jednak każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu i właśnie dlatego aparaty stałe na zęby są tak popularne. Ważne, aby trafić na profesjonalny gabinet dentystyczny. Partner-Dent to miejsce, w którym przyjmuje profesjonalny ortodonta. Przeprowadzi Cię przez cały proces leczenia oraz pomoże dobrać odpowiedni rodzaj aparatu. A jaki jest wybór? Podpowiadamy poniżej.

Rodzaje aparatów ortodontycznych w Partner-Dent

Aparaty ortodontyczne stałe, które są u nas dostępne, dzielą się głównie ze względu na rodzaj zamków. Posiadamy:

  • Zamki metalowe (ligaturowane) – to najczęściej spotykane i najbardziej tradycyjne rozwiązanie. Cechują je kolorowe gumki nazywane ligaturami. Zbudowany jest z podstawy i skrzydełek oraz drutu przechodzącego przez zamki, który trzymają właśnie ligatury ligatury.
  • Zamki metalowe (samoligaturujące) – różnią się od ligurowanych tym, że mają wbudowane specjalne klapki, które trzymają drut. Nie wymagają więc ligatur i dzięki temu mają sporo zalet: mniej odstają, dzięki czemu są bardziej komfortowe; są mniej bolesne, ponieważ łuki mają mniej siły, ale są równie skuteczne, a co więcej, leczenie postępuje szybciej ze względu na zmniejszone siły tarcia. Są też bardziej higieniczne.
  • Zamki szafirowe (ligaturowane) – to jedne z najmniejszych dostępnych zamków, które są przezroczyste przez co dopasowują się do koloru szkliwa. To sprawia, że aparat jest praktycznie niewidoczny. Zamki posiadają gładkie krawędzie, co jest komfortowe, a zmniejszone siły tarcia sprawiają, że zęby schodzą się szybko i mniej boleśnie.
  • Zamki porcelanowe (samoligaturujące) – charakteryzuje je mleczny kolor. Ich zaletą jest zatem fakt, że są mało widoczne i wyglądają bardzo estetycznie. Co więcej, nie ulegają przebarwieniom.

aparatyortodontyczne

Aparaty ortodontyczne – profesjonalny ortodonta

Jeśli marzysz o poprawie wyglądu swojego uzębienia i chcesz założyć aparat ortodontyczny, to zachęcamy, aby odwiedzić nasz gabinet stomatologiczny. Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – właśnie tutaj znajduje się klinika Partner-Dent. Przyjmuje u nas doświadczony ortodonta, który pomoże Ci uzyskać hollywoodzki uśmiech.

 

Recent Posts