Profilaktyczna wizyta kontrolna – wszystko, co musisz wiedzieć

 In Stomatologia

Nie wszystkie niepokojące objawy w jamie ustnej można wyczuć lub zobaczyć gołym okiem. Dlatego, aby mieć pewność, że zęby są zdrowe i w dobrej kondycji, należy działać zapobiegawczo. Profilaktyczna wizyta kontrolna powinna być zatem stałym punktem w kalendarzu każdego z nas.

Wizyta kontrolna – po co i jak często?

Profilaktyczna wizyta kontrolna pomaga zapobiec wielu niebezpiecznym schorzeniom. W tym miejscu warto przypomnieć, że nieleczone stany zapalne czy próchnica zębów, mogą prowadzić do poważnych powikłań: zapalenia stawów, infekcji układu oddechowego, a nawet zawałów serca. Profesjonalny stomatolog z pewnością zaleci wizytę przynajmniej dwa razy do roku. Warto się do tego zastosować nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także ekonomicznych – wizyty kontrolne są zdecydowanie tańsze, niż leczenie.

Wizyta kontrolna – jak wygląda?

Profilaktyczna wizyta kontrolna to tak naprawdę przegląd uzębienia, który ma na celu określenie jego stanu. Podczas wizyty doświadczony dentysta najpierw przeprowadzi wywiad i zapyta o historię leczenia oraz ewentualne inne choroby, a potem dokładnie sprawdzi czy są jakieś ubytki, rozwija się próchnica lub czy na zębach zalega kamień nazębny. W takim przypadku warto przeprowadzić podstawowe zabiegi oczyszczania zębów takie, jak skaling, piaskowanie i fluoryzacja – pomogą cieszyć się zdrowym uśmiechem do kolejnej wizyty.

Wizyta kontrolna – Poznań

Chcesz sprawdzić stan swojego uzębienia i zaplanować podstawowe zabiegi profilaktyczne? Świetnym rozwiązaniem będzie wizyta kontrolna w Partner-dent. Poznań ul. Strzeszyńska 63 – tutaj przyjmuje profesjonalny stomatolog, który doradzi oraz zaplanuje ewentualne leczenie. Umów się na wizytę już dziś!

Recommended Posts