Postanowienia noworoczne – czy pamiętasz o zębach?

 In Stomatologia

Nowy rok to czas przemyśleń i postanowień. Nie powinno wśród nich zabraknąć tych, związanych ze zdrowiem Twoich zębów. Profesjonalny stomatolog potwierdzi, że podstawa to zdrowa dieta oraz regularnie przeprowadzana profilaktyczna wizyta kontrolna. Ważne jest także, aby nie odkładać na później leczenia postępującej próchnicy czy innych schorzeń. Z kolei ze względów estetycznych, doświadczony dentysta może polecić wybielanie zębów.

DIETA SPRZYJAJĄCA ZDROWIU ZĘBÓW

Mawia się, że piękny uśmiech to wizytówka człowieka. Co robić, aby zachwycać nim jak najdłużej? Szczegółowych informacji na temat diety dobrej dla zębów, udzieli każdy profesjonalny stomatolog. Niemniej samemu warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Z pewnością warto unikać nadmiernego spożywania produktów bogatych w cukier. Jest on pożywką dla kwasów niszczących szkliwo zębów, co prowadzi do powstawania próchnicy. W zamian za to można wybrać produkty mleczne, bogate w wapń – jest on najważniejszym budulcem zębów. Najwięcej jest go w jogurtach naturalnych, maślankach i kefirach.

WYBIELANIE ZĘBÓW – SPOSÓB NA HOLLYWOODZKI UŚMIECH

Jeśli Twój uśmiech Cię nie zadowala, wraz z nowym rokiem podaruj sobie zabieg wybielania zębów. Dodaje pewności siebie i sprawi, że nie przestaniesz przeglądać się w lustrze. Gabinet Partner-Dent poleca skuteczne metody, dzięki którym zęby wyglądają naturalnie i zdrowo.

GABINET STOMATOLOGICZNY – POZNAŃ

Interesuje Cię profilaktyczna wizyta kontrolna lub zabieg wybielania zębów? Polecamy odwiedzić nas w Partner-Dent! Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj przyjmuje doświadczony dentysta, który doradzi również w kwestii diety odpowiedniej dla Twoich zębów. Umów się na wizytę już dziś!

Recent Posts