Porady po usunięciu zęba

 In Stomatologia

Usunięcie zęba to zabieg, którego doświadcza niemal każdy dorosły człowiek. By uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto zastosować się do kilku zasad po wyrwaniu zęba.

Bezpośrednio po zabiegu

Po wyrwaniu zęba należy jeszcze przez około pół godziny pozostawić tampon zabezpieczający. Nie trzeba martwić się niewielkim krwawieniem, które utrzymuje się przez nawet kilkanaście godzin po wyrwaniu zęba, niepokoić powinno dłużej utrzymujące się lub bardziej obfite. Należy pamiętać, że przez dwie godziny po zabiegu nie można jeść ani pić.

Dobę po zabiegu

Jeśli minęła doba po zabiegu, to każda kolejna powinna być mniej dokuczliwa. Warto jednak pamiętać, by prze 24 godziny po wyrwaniu zęba nie spożywać gorących napojów i pokarmów, powstrzymać się od palenia i picia alkoholu, a także nie płukać jamy ustnej. Wskazane jest również wstrzymanie się od wysiłku fizycznego.

Kolejne dni po wyrwaniu zęba

W kolejne dni po wyrwaniu zęba najlepiej wybierać pokarmy miękkie, które nie wymagają intensywnego żucia. Należy też omijać zębodół podczas przeżuwania. Jeśli w okolicy zabiegu utrzymuje się obrzęk, można go minimalizować za pomocą chłodnych okładów. Gdy natomiast pojawia się ból, można wspomóc się lekami przeciwbólowymi.

Wyrwanie zęba u doświadczonego dentysty

Przygotowujesz się do wyrwania zęba i chcesz skonsultować zabieg ze specjalistą? A może masz zamiar umówić termin usunięcia zęba? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts