Jak pokonać lęk dziecka przed dentystą?

 In Stomatologia

Lęk przed dentystą to bardzo częsta przypadłość o maluchów. Wynika on zazwyczaj z tego, że dziecko nie wie czego może się spodziewać u stomatologa, boi się również bólu. To jednak nie powód, aby rezygnować z wizyt. Spójrz jak pokonać lęk dziecka przed dentystą.

Zacznij jak najwcześniej

Lęk pojawia się zazwyczaj w starszym wieku, kiedy dziecko zaczyna analizować, słuchać rówieśników i boi się nieznanego. Najlepiej więc odczarować mit „strasznego dentysty” w jak najmłodszym wieku. Kiedy 2-3 latek wybierze się do stomatologa na zwykły przegląd, wówczas bardziej prawdopodobne jest, że w starszym wieku nie będzie mieć oporów by pomaszerować do stomatologa, bo będzie czuł się jak u siebie.

Zabawa w stomatologa

By dziecko zaczęło w mniejszym stopniu bać się wizyt u dentysty, warto gabinet dentystyczny zorganizować we własnym domu w formie… zabawy. Gdy maluch wyleczy zęby wszystkim lalkom i misiom, wówczas wizyta samego dziecka u stomatologa będzie mniej przerażająca.

Niespodzianka po

Dzieci lubią nagrody – można zatem obiecać maluchowi, że jeśli grzecznie przetrwa całą wizytę u stomatologa, po powrocie będzie czekać na niego nagroda. Oczywiście nie słodycze, a może drobna zabawka lub wspólna gra z rodzicami.

 

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Interesuje Cię kwestia leczenia zębów u najmłodszych pacjentów? Chcesz zabrać swojego malucha do dentysty po raz pierwszy lub kolejny raz? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts