Planujesz podróż samolotem? Zadbaj o zęby!

 In Stomatologia

Czy wiesz, że na nasze odczucia podczas lotu samolotem może mieć wpływ stan naszego zdrowia? I nie chodzi tylko o zdrowy stan uszu czy zatok. Przed wylotem warto zadbać także o stan swoich zębów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podróży nie zepsuje Ci ból!

Jeśli w Twoim zębie rozwija się próchnica i ząb od czasu do czasu pobolewa, to podczas lotu samolotem te dolegliwości mogą się nasilić! Co więcej, podczas lotu możesz doświadczyć bólu zęba, który wcześniej Ci nie dokuczał. Dlaczego?

Wszystkiemu winne ciśnienie

Gwałtowne zmiany ciśnienia, które następują w szczególności podczas startu i lądowania, mogą odpowiadać za rozpieranie pęcherzyków powietrza, które znajdują się w próchnicy zęba. Kiedy pęcherzyki te zaczną rosnąć pod wpływem ciśnienia, mogą naciskać na unerwioną tkankę i tym samym wywoływać ból.

Ból zęba a lot samolotem

Jeśli podczas lotu samolotem odczuwasz ból zębów, może wskazywać to na wiele schorzeń, między innymi: zapalenie miazgi, martwicę miazgi, zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, ubytki próchnicze, źle przeleczone zęby, pęknięte szkliwo lub nieszczelne wypełnienia. Dentysta Poznań pomoże zdiagnozować i wyleczyć źródło problemu!

Dentysta Poznań – odwiedź przed lotem!

Żeby w pełni cieszyć się podróżą samolotem – bez bólu i stresu – zaplanuj wizytę u dentysty przed wylotem. Doświadczony stomatolog sprawdzi stan wszystkich zębów, zdiagnozuje ewentualny problem i zaproponuje schemat leczenia. Warto zaplanować taką profilaktyczną wizytę na kilka tygodni przed startem, żeby mieć wystarczająco dużo czasu na wyleczenie ewentualnych problemów. Życzymy samych udanych podróży! 🙂

Recommended Posts