Piękne i proste zęby, czyli nie bój się ortodonty!

 In Stomatologia

Krzywy zgryz to kompleks wielu osób, które z jego powodu unikają uśmiechania się, pozowania do zdjęć czy nawet spożywania posiłków w towarzystwie innych osób. Na szczęście jest to problem z którym raz na zawsze poradzi sobie stały aparat na zęby. Nie należy się go wstydzić, ponieważ obecnie jest… modny! Decyduje się na niego wielu celebrytów czy influencerów.

APARAT NA ZĘBY – PORZUĆ STEREOTYPY

Niektórzy cały czas obawiają się podjęcia decyzji o założeniu aparatu ortodontycznego. Wynika to z powielanych od lat błędnych przekonań dotyczących tego, że wiąże się on z całkowitą zmianą dotychczasowego stylu życia. Jest to mit, który szybko obali każdy doświadczony dentysta. Faktycznie, w pierwszych tygodniach konieczne jest wykluczenie niektórych produktów oraz nauczenie się odpowiedniej higieny jamy ustnej, ale można się do tego szybko przyzwyczaić.

APARAT ORTODONTYCZNY  – POZNAJ KORZYŚCI

Aparat ortodontyczny może raz na zawsze rozwiązać problemy z brakiem pewności siebie i kompleksami dotyczącymi uśmiechu. Często stanowią one barierę w kontaktach towarzyskich. Profesjonalny stomatolog z pewnością potwierdzi, że leczenie ortodontyczne pozwala zwalczyć dodatkowe dolegliwości, np. te w postaci powracających migren (jeśli ich faktyczną przyczyną jest krzywy zgryz) czy problemów z dokładnym przeżuwaniem posiłków. Te mogą powodować zaburzenia przemiany materii.

ORTODONTA POZNAŃ – WYBIERZ PARTNER-DENT

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego uśmiechu, zdecyduj się na aparat na zęby. Skontaktuj się z nami, a zajmie się Tobą profesjonalny ortodonta. Poznań ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny. Zachęcamy do umawiania wizyt już dziś!

Recent Posts