Piaskowanie zębów – czy to zabieg dla mnie?

 In Stomatologia

Chcesz uniknąć chorób, poważnych problemów stomatologicznych i cieszyć się naprawdę czystymi zębami? Idealnym rozwiązaniem będzie piaskowanie zębów Poznań i towarzyszące mu zabiegi – skaling oraz fluoryzacja – pozwalają pozbyć się groźnego dla zębów kamienia nazębnego.

Kamień nazębny – skąd się bierze i do czego prowadzi

Głównymi przyczynami powstawania kamienia nazębnego są uwarunkowania genetyczne, palenie papierosów, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, spożywanie kawy i herbaty, źle wykonane plomby czy dieta z dużą ilością nabiału i węglowodanów. Należy usuwać go ze względów estetycznych, ale również ze względu na zdrowie. Może on doprowadzić do stanów zapalnych, nadwrażliwości, krwawienia podczas posiłków i mycia zębów, a także odsłonięcia szyjek zębowych. W ostateczności może spowodować paradontozę, która prowadzi do utraty zębów.

Kamień nazębny, a piaskowanie zębów

Regularne mycie zębów, stosowanie nici dentystycznej czy używanie płynów do płukania jamy ustnej, nie jest w stanie uchronić nas przed kamieniem nazębnym. Konieczne jest profesjonalne oczyszczanie zębów ze złogów kamienia i osadu nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Stosuje się wtedy skaling np. przy pomocy ultradźwięków, które wytwarzając drgania o wysokiej częstotliwości rozkruszają kamień. Uzupełnieniem tego zabiegu jest właśnie piaskowanie zębów. Usuwa osad z trudno dostępnych miejsc przy pomocy piaskarki, która pod ciśnieniem rozpyla na zębach drobny proszek z wodą. „Efektem ubocznym” piaskowania jest rozjaśnienie barwy zębów. Na zakończenie zęby powinno poddać się fluoryzacji, która będzie chronić je przed osadzaniem kamienia.

Gdzie najlepiej udać się na piaskowanie zębów? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują najlepsi specjaliści. W Partner-dent przyjmuje doświadczony dentysta w Poznaniu.

Recommended Posts