Pasty do zębów – co warto wiedzieć

 In Stomatologia

Odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa, jeśli chodzi o zdrowie zębów. Prawidłowa pielęgnacja powinna odbywać się przy wykorzystaniu szczoteczki, płynu do płukania, nici dentystycznej oraz odpowiednio dobranej do potrzeb pasty do zębów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Pamiętaj, doświadczony dentysta najlepiej doradzi, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Pasta do zębów – co to jest i jak działa

Jedną z głównych przyczyn dla których używamy pasty do zębów jest to, że zabija bakterie i drobnoustroje. Ma za zadanie oczyszczać nasze zęby i wnikać do najciężej dostępnych zakamarków. Dzięki temu, że zawierają fluor, działają przeciwpróchniczo. Poza nim, pasty posiadają jeszcze inne pierwiastki, które odpowiadają za ich smak, konsystencje, ścieranie czy pianę. Niektóre mają w składzie również wyciągi z naturalnych ziół lub roślin.

 

Pasta do zębów – najpopularniejsze rodzaje

Pasty do zębów można podzielić na rodzaje ze względu na najpopularniejsze ich zastosowanie. W związku z tym wyróżniamy: pasty dla dzieci (posiadają okrojony skład, najczęściej nie zawierają fluoru), pasty uniwersalne (działają ogólnie i zróżnicowanie, dzięki czemu zapewniają podstawową ochronę), pasty wybielające (zawierają substancje ścierne, dzięki czemu są w stanie rozjaśnić zęby o 1-2 tony), pasty na nadwrażliwość (zabezpieczają nadwrażliwe zęby przed działaniem gorąca i zimna przy pomocy hydroksyapatytu lub chlorku strontu czy potasu), pasty na parodontozę (ich skład w dużej mierze opiera się na ziołach oraz koenzymie Q10, który działa regenerująco).

 

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Nie wiesz, której pasty powinieneś używać i jesteś zainteresowany konsultacją stomatologiczną? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Nasz lekarz stomatolog udzieli Ci profesjonalnej porady i opowie jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej.

Recent Posts