Nadwrażliwe zęby – co warto wiedzieć

 In Stomatologia

Nadwrażliwość zębów to problem, który dotyczy wielu ludzi. Ta dolegliwość staje się szczególnie uporczywa latem ze względu na częste spożycie zimnych napojów czy lodów. W połączeniu z gorącą kawą, może to wywołać nieprzyjemny dyskomfort. Jeśli nadwrażliwość zębów uprzykrza Ci życie, to wiedz, że doświadczony stomatolog jest w stanie temu zaradzić.

Nadwrażliwość zębów – czym jest?

Nadwrażliwość zębów jest zbyt gwałtowną i intensywną reakcją zębów na zimno, ciepło, wiatr lub inne czynniki. To odsłonięta zębina w zetknięciu z bodźcami termicznymi, chemicznymi lub dotykiem, powoduje nagły, najczęściej krótkotrwały ból. Może się on ujawnić również podczas szczotkowania zębów lub w trakcie zabiegów stomatologicznych. Przyczyny mogą być różne, ale najczęstsze z nich to spożywanie zbyt dużej ilości kwaśnych produktów, zbyt mocne szczotkowanie zębów, które prowadzi do utraty tkanki dziąsła, bulimia lub zaniedbanie higieny jamy ustnej, co może doprowadzić do odkładania płytki nazębnej i erozji zębów.

 

Nadwrażliwe zęby – jak sobie z tym radzić?

Dobra wiadomość jest taka, że nadwrażliwe zęby można wyleczyć w prawie 100% przypadków. Konieczna jednak jest konsekwencja pacjenta i bezwzględne stosowanie się do zaleceń, które przedstawi każdy dobry dentysta. Poinstruuje on jak i czym należy szczotkować zęby, aby nie naruszyć ich struktury. Z pewnością zaleci też specjalne pasty do mycia zębów i płukanki, które złagodzą objawy. Inną metodą jest wypełnienie ubytków i ponowne zasłonięcie zębiny materiałem kompozytowym, jednak jest to rozwiązanie, które stosuje się stosunkowo rzadko.

 

Nadwrażliwość zębówprofesjonalny dentysta

Jeśli cierpisz na nadwrażliwe zęby to koniecznie umów się na wizytę do gabinetu, w którym przyjmuje doświadczony stomatolog. Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się klinika Partner-Dent. Nasi lekarze gwarantują najwyższy standard usług dentystycznych i kompleksowo zadbają o zdrowie Twoich zębów. Umów się na wizytę już dziś!

Recent Posts