Mity dotyczące higieny jamy ustnej po założeniu implantów

 In Stomatologia

Wiele osób jest przekonanych, że po wszczepieniu implantów zębowych, nie trzeba szczególnie dbać o ich higienę. Niestety jest to bardzo mylne przeświadczenie! O korony i mosty osadzone na implantach, należy dbać tak samo, a nawet bardziej, niż o zwykłe zęby.

Implanty zębowe są odporne na bakterie

Implanty zębowe są najczęściej tytanowe i ten materiał faktycznie jest odporny na działanie mikroorganizmów i bakterii. Oznacza to, że nie są podatne na próchnicę. Jednakże po wszczepieniu implantów najistotniejsze jest, aby implant zrósł się z kością. Aby tak się stało, należy zwrócić szczególną uwagę na wzmożoną higienę jamy ustnej. Szczegółowych informacji o tym procesie, z pewnością udzieli każdy doświadczony dentysta. Bardzo ważne jest, aby regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne po wszczepieniu implantów!

Nie muszę korzystać z nici dentystycznej, jeśli mam implanty zębowe

Nic bardziej mylnego! Resztki pokarmów zalegające w sąsiedztwie implantów, podczas rozkładu mogą doprowadzić do stanów zapalnych dziąseł. To z kolei może skutkować zaburzeniem połączenia implantu z kością. Właśnie dlatego usuwanie resztek za pomocą nici dentystycznej, jest niezwykle ważne. W przypadku trudności, można korzystać z nitki z usztywnianym końcem lub ze specjalnych irygatorów, które docierają w trudne miejsca.

Najnowocześniejsze implanty – Poznań

Chcesz dowiedzieć się więcej o higienie jamy ustnej lub myślisz, aby wszczepić implanty? Poznań ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet Partner-dent, w którym przyjmuje profesjonalny stomatolog. Zachęcamy do umawiania wizyt!

Recommended Posts