Jak mieć zdrowe oraz białe zęby?

 In Stomatologia

Zęby to wizytówka każdego człowieka i warto zadbać o to, by wyglądały jak najlepiej. Wiele zależy od genetyki, ale nie wszystko. Ładny uśmiech świadczy o tym, że dba się o zdrowie. Zobacz, jak mieć zdrowe oraz białe zęby.

Codzienne szczotkowanie zębów to podstawa

Choć regularne szczotkowanie zębów to podstawa, to warto mimo wszystko o tym przypominać. Mycie zębów zwykłą szczoteczką do zębów rano i wieczorem to nie wszystko, co możesz zrobić. Pomyśl też o zainwestowaniu w szczoteczkę elektryczną, którą wyczyścisz zęby z większą precyzją i dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. Poza szczotkowaniem zębów pamiętaj także o nitkowaniu ich przy pomocy nici dentystycznej. W ten sposób usuniesz pokarm z niedostępnych miejsc. Dbałość o zęby i zdrowie jamy ustnej to także codzienne płukanie jamy ustnej przy pomocy specjalistycznych płynów. Pomogą Ci w zachowaniu zdrowia jamy ustnej i pozbyciu się bakterii.

Unikaj jedzenia tych pokarmów

Dbanie o higienę jamy ustnej to nie wszystko. Pamiętaj także, że ograniczając spożycie niektórych pokarmów, zadbasz o kondycję swoich zębów i utrzymanie ich w białym odcieniu. Pamiętaj, że za przebarwienia zębów odpowiedzialne są napoje takie jak kawa, herbata (i to nie tylko czarna, ale i zielona, czerwona oraz biała), a także soki wiśniowe, z czarnej porzeczki i czerwone wino. Ogranicz także spożycie barwiących owoców i warzyw, takich jak jagody, wiśnie i buraki oraz przypraw, np. kurkumy, cynamonu czy też słodkiej papryki.

 

Zadbaj o zdrowe i białe zęby w gabinecie dentystycznym

A może chcesz skorzystać z możliwości wybielenia zębów w gabinecie dentystycznym? Lub też chcesz sprawdzić czy Twoje zęby są zdrowe? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts