Metody wybielania zębów – którą wybrać?

 In Stomatologia

Hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego. Jednak nie każdy się z takim urodził. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje wybielanie zębów. Metody są różne, dlatego podpowiadamy, którą wybrać.

Porzuć internetowe rady

Jeśli zależy Ci na białych i zdrowych zębach, nie szukaj pomocy w internecie, a u profesjonalnego stomatologa. Odradzamy domorosłe wybielanie zębów. Metody na sodę oczyszczoną czy cytrynę, mogą okazać się opłakane w skutkach – niszczą szkliwo i nierzadko skutkują nadwrażliwością. Nie polecamy ich również dlatego, że barwa uzębienia jest uwarunkowana genetycznie i niekoniecznie musi być skutkiem niezdrowych przyzwyczajeń. W związku z tym, jedyne skuteczne metody wybielania zębów to często wybielanie medyczne, zalecone przez doświadczonego dentystę.

Metoda naświetleniowa

Jest to metoda idealna dla osób niecierpliwych. Zabieg trwa około godziny, a efekty są widoczne niemal natychmiast. Są też bardzo zadowalające, ponieważ kolor można rozjaśnić nawet o 8 tonów. Polega na zabezpieczeniu dziąseł i naniesieniu na zęby preparatu wybielającego. Następnie jamę ustną poddaje się naświetlaniu lampy, która przyspiesza wybielanie. Minusem jest fakt, że wybielacz może powodować nadwrażliwość przez kilka dni po zabiegu.

Metoda nakładkowa

To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć wpływ na ostateczny efekt rozjaśniania. Istota jej działania opiera się na wykonaniu specjalnych nakładek na podstawie odcisku zębów, które wypełnia się żelem wybielającym i stosuje w domu. W tym momencie najważniejsze staje się zaangażowanie i determinacja Pacjenta, ponieważ nakładkę należy nosić 2 razy dziennie po 2 godziny oraz przez 4 godziny w nocy. Efekty nie są od razu spektakularne, ze względu na to, że środek wybielający stosowany w szynach, posiada mniejsze stężenie niż ten, z metody naświetleniowej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na wybielanie zębów. Metody, które oferujemy są zawsze odpowiednio dobierane do potrzeb Pacjenta przez stomatologa. Poznań ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet dentystyczny, w którym możesz liczyć na profesjonalne wybielanie zębów.

Recommended Posts

Leave a Comment