Licówki Poznań. Co warto wiedzieć?

 In Stomatologia

Każdy z nas marzy o prostych i białych zębach. Co jednak, kiedy wybielanie nie przynosi pożądanego efektu lub nie jesteśmy do końca zadowoleni z kształtu czy wielkości poszczególnych zębów? Rozwiązaniem są licówki .

Licówki – co to?

Licówki to pewnego rodzaju płytki, które są nakładane na odpowiednio oszlifowane powierzchnie zębów. Jest to rozwiązanie trwałe, które umożliwia szybką korektę wyglądu uzębienia. To właśnie z tej metody najczęściej korzystają hollywoodzkie gwiazdy i nasi rodzimi celebryci. Ten zabieg stomatologii estetycznej jest bezbolesny i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Naklejenie płatków pozwala na ukrycie wszelkich niedoskonałości, przebarwień, wypełnień, a także pozwala na nadanie zębom nowego kształtu, ich powiększenie czy wydłużenie. Efektem tego jest piękny uśmiech, białe zęby i niwelacja szpar pomiędzy nimi.

Licówki – na co zwrócić uwagę?

Doświadczony stomatolog z pewnością odradzi licówki osobom z niewyleczoną próchnicą, chorobami dziąseł i zgryzem. Tej metody nie zaleca się także po leczeniu kanałowym. Reszta może zdecydować na to rozwiązanie, jednak pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim warto wiedzieć, że licówki nakłada się na 6 do 10 zębów. Oznacza to, że pozostałe powinny zostać wybielone, aby nie tworzyły zbyt dużego kontrastu. Ważny jest też wybór koloru – śnieżnobiała biel jest już passe, a odcień oraz kształt nowych zębów, powinien być dopasowany do twarzy, karnacji i czerwieni ust. Po zabiegu warto zrezygnować z papierosów, kawy czy wina – mogą nieznacznie niwelować zachwycający efekt.

Licówki Poznań

Gdzie najlepiej wykonać licówki ? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują najlepsi specjaliści. W Partner-dent przyjmuje doświadczony dentysta w Poznaniu.

Recommended Posts