Leczenie zębów w ciąży – czy to bezpieczne?

 In Stomatologia

Choć z pozoru obie kwestie wydają się być ze sobą niepowiązane, to dobry stan jamy ustnej u kobiety ciężarnej to istotna sprawa. Co warto wiedzieć o leczeniu zębów w ciąży?

Leczenie zębów w ciąży – czy to możliwe?

Opinia o tym, że będąc w ciąży, nie należy leczyć zębów, wciąż jest aktualna. To sprawia, że w wielu przypadkach kobiety ciężarne zaniedbują swoje zęby. Popularny jest także mit, że to ciąża sprawia, że zęby się psują.

W trakcie ciąży nie tylko bezpieczne jest leczenie zębów, ale wręcz wskazane. Najlepiej przeprowadzać zabiegi dentystyczne w drugim trymestrze ciąży. To wtedy kobieta zwykle czuje się już lepiej i łatwiej znosi też zabiegi stomatologiczne.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat leczenia zębów w ciąży?

Tym, co jeszcze warto wiedzieć na temat leczenia zębów w ciąży i w czasie karmienia piersią jest to, że zabiegi u stomatologa można przeprowadzać w znieczuleniu. Środek podawany w tym celu nie obkurcza naczyń krwionośnych i w efekcie nie szkodzi też dziecku.

Zadbaj o zdrowe zęby w ciąży w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym

Chcesz zadbać o zęby w profesjonalnym gabinecie dentystycznym, będąc w ciąży? Zastanawiasz się, jakie zabiegi dentystyczne są dla Ciebie bezpieczne? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts