Co to jest lakierowanie zębów i kiedy warto je zastosować?

 In Stomatologia

Lakierowanie zębów polega na nałożeniu lakieru zawierającego fluor na zęby. Środek następnie zasycha na zębach, przez co fluor przez długi czas wnika w zęby. To o wiele bardziej efektywne rozwiązanie niż na przykład płyny do płukania jamy ustnej z fluorem.

Kiedy warto lakierować zęby?

Najlepsze efekty lakierowania można osiągnąć jeśli wykona się na oczyszczonych zębach, czyli po przeprowadzeniu zabiegu piaskowania i skalingu. Kamień nazębny oraz osad skutecznie blokują przyswajanie przez zęby fluoru. To jedyny wymóg w zakresie lakierowania zębów. Bez obaw może być ono przeprowadzane na zębach mlecznych oraz stałych, niezależnie od wieku.

Czym różni się lakierowanie od lakowania?

Lakierowanie zębów i lakowanie są podobne pod względem nazw i celu jaki mają przynieść – zdrowych zębów bez próchnicy. Lakierowanie opiera się jednak na fluoryzacji zębów, natomiast lakowanie to uszczelnianie bruzd zębowych, w których mogłaby rozwijać się próchnica. Podczas lakowania nakładana jest dodatkowa warstwa na zęby, która wzmacnia też szkliwo. Lakowanie może być przeprowadzone wyłącznie u dzieci lub na zębach mądrości u dorosłych.

Lakierowanie zębów w gabinecie dentystycznym

Poszukujesz dobrego stomatologa, u którego przeprowadzisz zabieg lakierowania zębów? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts