Krzywy zgryz u dziecka – jak wygląda leczenie?

 In Stomatologia

Krzywy zgryz u dziecka może powodować dyskomfort i być przyczyną nieprzychylnych komentarzy ze strony kolegów i koleżanek w szkole czy przedszkolu. Wraz z biegiem lat, coraz ciężej jest się zdecydować na wyprostowanie zębów, które wtedy może skorygować już tylko stały aparat na zęby. Dlatego każdy ortodonta dziecięcy podpowie, że warto podjąć działania najszybciej, jak to możliwe

Krzywy zgryz u przedszkolaka – czy można go leczyć?

Krzywy zgryz można zauważyć już nawet u przedszkolaka i właśnie z tego powodu, maluchy najczęściej odwiedzają gabinet dentystyczny. Czy warto już wtedy prostować zęby? Niektóre wady zębów mlecznych nie tylko można, ale nawet powinno się leczyć. Skorygowane wcześnie, mogą zapobiec postępowaniu krzywizny czy zaburzeniom wzrostu kości. Ponadto korekta mleczaków jest szybsza i dzięki zastosowaniu płytki przedsionkowej, o wiele tańsza. Należy jednak mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach, konieczna może okazać się inwestycja w aparat ortodontyczny.

Krzywy zgryz u dziecka aparat ortodontyczny

Profesjonalny dentysta może zaproponować dziecku aparat ruchomy lub stały aparat na zęby. Zakłada się je przeważnie pięcio- lub sześciolatkom, chociaż zdarzają się i czterolatki. Wiele zależy od samego dziecka, rodzaju wady i krzywizny. Jedynie dobry ortodonta dziecięcy jest w stanie odpowiednio zdiagnozować wadę i dobrać najlepsze rozwiązanie.

Krzywy zgryz u dziecka ortodonta dziecięcy

Jeśli u Twojego dziecka zauważysz krzywy zgryz, pamiętaj, że pomoc może ortodonta. Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj przyjmuje doświadczony ortodonta dziecięcy. Odwiedź Partner-Dent i zaufaj profesjonalistom, którzy kompleksowo zadbają o zęby Twojej pociechy. Umów się na wizytę już dziś!

Recent Posts