Krwawiące dziąsła – co robić?

 In Stomatologia

Krwawiące dziąsła to problem, z którym pacjenci gabinetów dentystycznych zgłaszają się dosyć często. Nie należy go ignorować, ponieważ może być objawem chorób jamy ustnej. Przyczyn może być kilka, a doświadczony stomatolog pomoże zdiagnozować tę właściwą i zaproponuje odpowiednio dobrane leczenie.

Krwawiące dziąsła – przyczyny

Istnieje kilka przyczyn krwawienia. Najpopularniejszą z nich jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Brak regularnego mycia zębów może prowadzić do odkładania płytki bakteryjnej, a to z kolei do zapalenia dziąseł. Jeśli infekcja rozszerzy się na przyzębie, będziemy mieć już do czynienia z parodontozą. Mało osób wie, że również anemia powoduje krwawienia. Może być wynikiem wielu innych chorób, dlatego warto wykluczyć ją już na samym początku. Krwawiące dziąsła mogą być też wynikiem zbyt mocnego i energicznego szczotkowania zębów – tutaj niezwykle ważny jest odpowiedni dobór szczoteczki.

Krwawiące dziąsła – co robić?

W wielu przypadkach pomocna okazuje się sama zmiana nawyków związanych z higieną jamy ustnej – regularne szczotkowanie, korzystanie z nici dentystycznych i płynu do płukania. Co ważne, szczoteczkę do zębów należy zmieniać co najmniej co trzy miesiące. Jednak czasem to nie pomaga i po zauważeniu objawów, należy udać się do gabinetu, gdzie profesjonalny stomatolog zaproponuje indywidualnie dobrane leczenie.

Krwawiące dziąsła – profesjonalny dentysta

Jeśli krwawiące dziąsła to Twój problem, to koniecznie umów się na wizytę w Partner-Dent – to nasz gabinet stomatologiczny. Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – właśnie tutaj znajduje się klinika. Przyjmuje u nas doświadczony dentysta, który pomoże zniwelować uciążliwe schorzenie.

Recent Posts