Implanty zębów – co warto wiedzieć?

 In Stomatologia

W dzisiejszych czasach utrata zęba wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na jakiekolwiek trwałe braki lub protezę. Obecnie wszelkie ubytki zastąpić mogą implanty. Poznań Partner-Dent stosuje zaawansowane i sprawdzone techniki i metody z zakresu implantologii. Co to oznacza w praktyce?

Implanty – czym tak naprawdę są?

Implant to nic innego, jak „sztuczny” ząb. Składa się on z dwóch elementów: tytanowej śruby umieszczanej w kości szczęki oraz przytwierdzanej do niego korony, czyli części widocznej. Śruba stanowi niejako protezę korzenia zęba, a korona jego wierzch. Implanty w rzeczywistości wyglądają jak naturalne zęby i bardzo trudno jest je odróżnić. Spełniają również takie same funkcje i świetnie spisują się w swojej roli.

Implanty – dla kogo?

Implantologia przychodzi z pomocą osobom z utratą jednego lub nawet kilku zębów. Jednakże implanty szczególnie cenią sobie osoby, które z różnych przyczyn nie mogą przekonać się do protez zębowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ implanty nie powodują dyskomfortu związanego z często niedopasowaną i niewygodną protezą. Pacjent odczuwa je jako naturalne uzębienie. Niestety nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Doświadczony stomatolog odradzi je kobietom w ciąży, osobom z paradontozą, osteoporozą i zaburzeniami krzepnięcia krwi – są to bezwzględne przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Implanty Poznań – gdzie poddać się zabiegowi?

Interesują Cię implanty? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują najlepsi specjaliści. W Partner-dent możesz liczyć na najnowocześniejsze implanty w Poznaniu.

Recommended Posts