Implanty – dlaczego warto?

 In Stomatologia

Piękny uśmiech to marzenie każdego. Dodaje pewności siebie, pomaga zjednać sobie ludzi i sprawia także, że chętniej nawiązujemy kontakty. Potrafi naprawdę odmienić życie. Jeśli posiadasz ubytki w uzębieniu, to wcale nie oznacza, że musisz o nim zapomnieć. Potwierdzi to profesjonalny stomatolog, który z pewnością zaproponuje implanty zębów.

 

Implanty zębów – dlaczego warto?

Implanty zębów to rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu straciły ząb lub zęby, a rozwiązanie w postaci protezy nie jest dla nich wystarczające. Dzięki implantom można nie tylko uzyskać hollywoodzki uśmiech, ale uchronić się od takich problemów, jak: kłopoty z wymową, gryzieniem oraz przesuwanie się pozostałych zębów. Jedną z największych ich zalet jest fakt, że wyglądają bardzo naturalnie, a do tego zakłada się je do końca życia.

 

Implanty zębów – jak wygląda ich wstawienie?

Zanim implant zębowy zostanie wstawiony, musi poprzedzić to bardzo dokładna i rozległa diagnostyka. Pierwszym krokiem jest rutynowe badanie stomatologiczne, które ma wykluczyć lub wykryć choroby jamy ustnej (np.: próchnica czy kamień nazębny). Myśląc o implancie, trzeba je wyleczyć. Doświadczony dentysta zleci wykonanie zdjęcia pantomograficznego i ewentualnie zdjęcia tomograficznego 3D. Ponadto należy wykonać też wyciski protetyczne. Jeśli badania nie wykażą przeciwskazań, stomatolog musi wszczepić łoże kostne – to w nim zostanie później umieszczony  implant zębowy. Samo wszczepienie implantów wymaga założenia szwów, a na to, aby implant się przyjął należy czekać od 3 do 8 miesięcy.

 

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Chcesz zmienić swoje życie i rozważasz implanty zębów? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Przeprowadzimy Cię przez przygotowania oraz zaplanujemy całe leczenie. Zapraszamy!

Recent Posts