Dziecko u dentysty – jak przygotować je do pierwszej wizyty?

 In Stomatologia

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty często wiąże się ze stresem nie tylko dla małego pacjenta, ale też dla dorosłego. Na szczęście odpowiednie przygotowania mogą sprawić, że będzie to przyjemne doświadczenie, które pozwoli uniknąć ewentualnej traumy dziecka w przyszłości.

Zaprzyjaźnijcie się z dentystą odpowiednio wcześnie

Bardzo ważne jest, aby zaplanować wizytę kontrolną dziecka u dentysty zanim pojawią się pierwsze problemy z zębami. Taka wizyta w warunkach przyjaznych dziecku sprawi, że oswoi się ono z gabinetem oraz przyrządami, a także zapozna z samym dentystą. Kiedy konieczne będzie leczenie, myśl o stomatologu oraz borowaniu, nie będzie malucha napawała stresem. Dobry czas na pierwsze odwiedziny to 3-4 lata. Wtedy dziecko posiada już wszystkie stałe zęby, a lekarz będzie mógł zobaczyć ewentualne zmiany.

Dobry stomatolog dziecięcy

Znalezienie stomatologa z odpowiednim podejściem do maluchów, to podstawa. Niełatwo jest o takiego specjalistę, dlatego zanim zaprowadzisz do niego swoją pociechę, upewnij się, że ma on dobre opinie i faktycznie lubi dzieci.

Jak się przygotować?

Przede wszystkim nigdy nie przenoś swoich lęków na dziecko. Nie opowiadaj o własnych negatywnych doświadczeniach, nie używaj niepokojących słów jak „ból” czy „igła”. Zamiast tego przedstaw wizytę u stomatologa, jako przygodę i czas, w którym można zobaczyć wiele nowych i ciekawych rzeczy.

Gdzie przyjmuje najlepszy dziecięcy dentysta? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – tutaj znajduje się nasz gabinet stomatologiczny, w którym posiadamy specjalny kolorowy pokój, aby najmłodsi czuli się w nim bezpiecznie i komfortowo.

Recommended Posts

Leave a Comment