Dieta na zdrowe zęby – co jeść, by zachwycać uśmiechem?

 In Stomatologia

Marzysz o tym, by zachwycać pięknym uśmiechem? Z pewnością zdajesz sobie więc sprawę, że duży wpływ na Twoje zęby ma to, co jesz. Zobacz, co warto wiedzieć na temat diety jeśli chcesz cieszyć się perfekcyjnym uzębieniem.

Jak komponować jadłospis, by mieć zdrowe zęby?

Jeśli zależy Ci, by mieć zdrowe zęby, zadbaj, by jadłospis był zróżnicowany i odpowiednio zbilansowany. Produkty, które spożywasz powinny zawierać wapń i fosfor, bardzo ważne są również witaminy, makro- i mikroelementy. Witamina A pomaga przeciwdziałać rozwojowi próchnicy, wzmacnia tkanki przyzębia i bierze udział w procesie produkcji śliny. Bogate w witaminę A są między innymi jajka, szpinak, mleko i przetwory mleczne. Witamina D wspomaga proces remineralizacji szkliwa i sprawia, że zęby są mocniejsze. Witaminę D znajdziesz w maśle, jajkach, tłustych rybach czy też produktach mlecznych. Witamina C pomaga zadbać o zdrowe dziąsła i znajdziesz ją między innymi w owocach cytrusowych, natce pietruszki czy brokułach. Witamina E wspomaga proces odbudowy tkanek i znaleźć ją można w marchwi, czosnku czy szpinaku.

Zadbaj o zdrowe zęby w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym

Chcesz zadbać o zęby w profesjonalnym gabinecie dentystycznym? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts