Nić dentystyczna – sposób na próchnicę

 In Stomatologia

Aż 90% Polaków zmaga się z próchnicą. Powodem takiego stanu rzeczy są bakterie, które niszczą szkliwo, a w ostateczności powodują powstawanie nowych ubytków w zębach. W dużym stopniu zagrożone są przestrzenie między zębami, gdzie gromadzi się bardzo dużo osadu i bakterii. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie nici dentystycznych, które pomagają w pozbyciu się niechcianych drobnoustrojów – radzi dentysta Poznań Partner-Dent.

Mycie zębów to za mało!

Wielu Polaków twierdzi, że po posiłku wystarczy umyć zęby i nasza jama ustna jest czysta i wolna od bakterii. Nic bardziej mylnego! W przestrzeniach między zębami znajdują się bakterie, które wytwarzają tzw. płytkę nazębną, która powoduje powstanie kamienia nazębnego, a nawet zapalenie dziąseł. Jedynym rozwiązaniem jest użycie nici dentystycznej, która usuwa złogi zgromadzone między zębami. Gdy nie korzystamy z tego rozwiązania to w przestrzeni między zębami dochodzi do odkładania się kamienia, a nawet przebarwień.

Wystarczy minuta!

Dentysta Poznań Partner-Dent twierdzi, że nawet minuta nitkowania pomaga w poprawie zdrowia i to nie tylko jamy ustnej, ale całego organizmu. Warto zatem sięgnąć po nić tuż po szczotkowaniu i upewnić się, że wyczyściliśmy każdą szczelinę między zębami.

Którą wybrać?

Wielu Polaków zastanawia się, jaką nić dentystyczną wybrać. Na półkach sklepowych jest ich bardzo dużo i różnią się smakiem, wykonaniem i grubością. Najważniejsze, aby nić bez problemu wchodziła pomiędzy zęby i nie sprawiała problemów przy wyciąganiu.

Recommended Posts