Czy kawa niszczy zęby?

 In Stomatologia

Lubicie kawę, ale obawiacie się, że ma ona zły wpływ na Wasze zęby? To tylko mit! Przeczytajcie, co na ten temat ma do powiedzenia dentysta Poznań Partner-Dent.

Kawa vs naukowcy

Naukowcy odkryli, że picie kawy w rozsądnych ilościach i bez dodatków nie ma dużego wpływu na wygląd naszych zębów. Tak, jak w większości musimy kierować się umiarem i rozwagą. Oczywiście, jeśli będziemy pić mocną kawę kilka razy dziennie to może ona mieć szkodliwy wpływ na szkliwo – jest ono zaliczane do najtwardszych substancji naszego ciała. Zawiera mikroskopijne zagłębienia, w których gromadzą się resztki napojów.

Przepłucz usta po kawie!

Takie napoje jak kawa czy cola posiadają barwniki, które mogą powodować zmianę koloru zębów w postaci plam. Jeśli zatem zależy Wam na białych i lśniących zębach, nie musicie całkowicie rezygnować ze swojego ulubionego napoju. Ważne, aby po wypiciu napoju przepłukać jamę ustną środkiem do tego przeznaczonym lub zwykłą wodą. Dentyści, natomiast nie zalecają mycie zębów tuż po wypiciu kawy, ponieważ może to powodować osłabianie się szkliwa.

Umiar, rozsądek i higiena

Jak zatem widać, mała czarna nie musi powodować, że nasze zęby będą wyglądały źle. Wszystko zależy od tego, jak często pijemy kawę i czy stosujemy po niej jakieś zabiegi, które ograniczają ryzyko tworzenie się przebarwień.

Jeśli chciałbyś wybielić swoje zęby lub zastanawiasz się, jak uniknąć negatywnych skutków picia kawy, pomocny na pewno będzie Twój dentysta. Poznań – ul. Strzeszyńska 63. Czekamy na Ciebie w Galerii Podolany!

Recommended Posts