Higiena jamy ustnej, o czym należy pamiętać?

 In Stomatologia

Wystarczy zaledwie 2-3 tygodnie bez regularnego mycia zębów, aby w jamie ustnej pojawiły się pierwsze oznaki próchnicy. Co należy robić, aby tego uniknąć? Radzi sprawdzony dentysta w Poznaniu.

Skąd się bierze próchnica?

Na początku należy zastanowić się, co powoduje próchnicę? Przyczyną tego stanu rzeczy jest działanie bakterii trawiennych oraz resztki jedzenia pozostających w zębach. W jamie ustnej wytwarza się kwas, który przede wszystkim niszczy szkliwo i przekłada się na tworzenie się ubytków.

O zęby dbaj codziennie!

Zatem, co należy robić, aby uniknąć takiego stanu? Zęby powinniśmy myć przynajmniej dwa raz dziennie. Standardowo przyjęło się, że myjemy zęby tuż po śniadaniu i po kolacji, ale najlepsze efekty są widoczne, gdy dbamy o zęby po każdym posiłku. Warto, aby zakupić dobrą szczoteczkę (miękka lub średnia twarda), pastę i nici dentystyczne. Po zakończeniu czyszczenia zęby należy pamiętać o ruchach wymiatających po powierzchni języka, dzięki temu pozbędziemy się dodatkowych bakterii.

Pomoże dentysta w Poznaniu!

W higienie jamy ustnej oraz profilaktyce pomoc może również Twój dentysta. W Poznaniu warto odwiedzić gabinet Partner-Dent, gdzie kompleksowo zadbasz o swój uśmiech i dowiesz się, jak pielęgnować go później każdego dnia w domu.

 

Recommended Posts