Jak dbać na co dzień o higienę jamy ustnej?

 In Stomatologia

Chcesz zachować jak najwyższą higienę jamy ustnej, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Prawidłowo i systematycznie przeprowadzana higiena jamy ustnej pozwala nie tylko podwyższyć komfort życia, ale i uniknąć wielu chorób związanych z zębami. Oto jak najlepiej zadbać o higienę jamy ustnej.

Nie tylko szczoteczka do zębów

Efektem prawidłowo przeprowadzanej higieny jamy ustnej są usta, które nie tylko zdrowo wyglądają, ale i pachną. Oznacza to, że zęby są oczyszczone z resztek pokarmowych, dziąsła mają różowy kolor, nie bolą oraz nie krwawią podczas nitkowania i szczotkowania, a nieświeży oddech nie jest Twoim problemem. Ból oraz krwawienie w trakcie wymienionych czynności, a także permanentnie nieświeży oddech powinny skłonić do wizyty u stomatologa.

Czynności niezbędne do zachowania właściwej higieny jamy ustnej

Oto czynności niezbędne do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej:

    • dokładne szczotkowanie zębów przynajmniej 2 razy dziennie,
    • codziennie stosowanie nici dentystycznej,
    • pełnowartościowa dieta wraz z ograniczeniem przekąsek między posiłkami,
    • stosowanie pasty do zębów zawierającej fluor,
    • włączenie fluorkowych płukanek do ust, zgodnie z zaleceniami stomatologa.

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Interesuje Cię prawidłowa higiena jamy ustnej i chcesz skonsultować się ze specjalistą? A może zastanawiasz się czy odpowiednio dbasz o jamę ustną?  Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts