Na czym polega znieczulenie the Wand?

 In Stomatologia

Eliminuje ból jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a wszystko za sprawą bardzo zaawansowanej techniki podawania znieczulenia w pełni kontrolowanej komputerowo. Na czym polega znieczulenie the Wand, dostępne również w naszym gabinecie?
Podanie znieczulenia jest często niezbędnym etapem procesu leczenia stomatologicznego. Skutecznie uśmierza ból związany z zabiegiem, jednak samo podanie preparatu dla wielu pacjentów również łączy się z dyskomfortem, związanym z koniecznością użycia strzykawki i wbicia igły w dziąsło.

Z igłą, lecz bez bólu

Znieczulenie the Wand jest systemem bezstrzykawkowym, w którym mamy do czynienia z końcówką przypominającą długopis. Na jej czubku znajduje się niezwykle cienka igła, która przez caly czas wydziela płyn znieczulający. Oznacza to, że zanim zostanie wprowadzona do dziąsła, jego fragment zostaje znieczulony miejscowo, dzięki czemu kontakt z igłą jest praktycznie niewyczuwalny przez cały okres znieczulania. Dzięki temu technologia the Wand sprawdza się również w przypadku leczenia stomatologicznego dzieci, zapewniając skuteczne przeprowadzenie zabiegu bez bólu.

Precyzja i łagodność

Tempo aplikacji płynu znieczulającego kontroluje nie dłoń lekarza, ale komputer, dzięki czemu jest uwalniany nie tylko równomiernie, ale także precyzyjnie. Konsekwencją standardowego znieczulenia jest odrętwienie wyczuwalne w sporej części twarzy. Przy użyciu the Wand stomatolog ma możliwość podania preparatu znieczulającego w ściśle określonym miejscu, na przykład w obrębie jednego zęba, co pozwala zachować pełną sprawność mimiki. Komputerowe sterowanie znieczuleniem pozwala także na aplikację w tempie fizjologicznym, dzięki czemu poczucie odrętwienia i charakterystycznego rozpierania tkanek nie jest gwałtowne i nie wywołuje dyskomfortu.

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Interesuje Cię możliwość skorzystania z bezbolesnego znieczulenia the Wand? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recommended Posts