Na czym polega piaskowanie zębów?

 In Stomatologia

Piaskowanie zębów oraz skaling i wybielanie to jedne z najczęstszych zabiegów wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Należą do elementów profilaktyki stomatologicznej. Prócz wymiaru estetycznego to również zabieg pozwalający zapobiegać powstawaniu próchnicy. Czy wiesz na czym polega piaskowanie zębów i kiedy warto się na nie zdecydować?

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to nieskomplikowany zabieg wykonywany w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Zęby po wykonaniu piaskowania stają się oczyszczone ze zgromadzonego na nich osadu oraz kamienia. Do przeprowadzenia zabiegu używa się piasku stomatologicznego, który dzięki swojej konsystencji skutecznie usuwa osad i kamień, a przy tym nie narusza delikatnego szkliwa zębów.

Kiedy warto poddać się piaskowaniu zębów?

Piaskowanie zębów jest szczególnie polecane osobom ze skłonnościami do odkładania się osadu na zębach i kamienia, które prowadzą do przebarwienia płytki nazębnej. Zabieg powinny wykonywać osoby spożywające dużo kawy, herbaty i czerwonego wina, palące papierosy, noszące aparat ortodontyczny czy też przygotowujące się do wybielania zębów.

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Interesuje Cię kwestia piaskowania zębów? Chcesz umówić się na wizytę, spytać stomatologa o wskazania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem?  Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts