Na czym polega leczenie kanałowe zębów i czy u każdego może być stosowane?

 In Stomatologia

Myśl o leczeniu kanałowym zęba nie należy do najprzyjemniejszych i większość osób przeraża perspektywa leczenia w ten sposób. Kojarzy się z długim procesem, który trwa tygodniami. Co ciekawe, obecnie leczenie kanałowe można przeprowadzić nawet w czasie jednej wizyty! Spójrz na czym ono polega i kiedy jest stosowane.
Leczenie kanałowe zęba, czyli?

Leczenie kanałowe zęba stosowane jest u pacjenta wtedy, gdy miazga zębowa ulega martwicy i okazuje się, że obecne w niej jest zakażenie bakteryjne lub stan zapalny. Pacjent zwykle zgłasza się do stomatologa z silnym bólem zęba, którego mogą nie łagodzić tradycyjne leki przeciwbólowe. Ukojenie pojawia się dopiero wówczas, gdy zakażona tkanka zostanie usunięta, a powstała w zębie i kanałach zębowych komora dokładnie i szczelnie wypełniona. Do ich wypełnienia zwykle są niezbędne zaawansowane przyrządy stomatologiczne.

Leczenie kanałowe zęba chroni przed jego usunięciem

Choć pacjenci zwykle boją się leczenia kanałowego, to czasem jest ono jedynym ratunkiem przed usunięciem zęba. Profesjonalny dentysta pozwoli przeprowadzić cały zabieg profesjonalnie i uchronić ząb przed usunięciem.

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Interesuje Cię prawidłowa higiena jamy ustnej i chcesz uniknąć leczenia kanałowego zęba lub podejrzewasz je u siebie i masz zamiar skonsultować to ze specjalistą? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts