Bruksizm – co to jest?

 In Stomatologia

Twoi bliscy skarżą się, że nie mogą przez Ciebie spać, a Ty budzisz się, bo czujesz jak zaciskasz szczękę? A może to Ty słyszysz zgrzytanie zębami u kogoś z rodziny? Jeśli tak, to prawdopodobnie jest to bruksizm. Leczenie tej przypadłości jest możliwe. Doświadczony stomatolog z pewnością podpowie, jak poradzić sobie z tym problemem. Dowiedz się więcej!

Nadwrażliwość zębów – czym jest?

Bruksizm to niekontrolowane zaciskanie zębów lub zgrzytanie zębami, które najczęściej odzywa się w nocy. Objawia się też wtedy, kiedy zaciskasz zęby tak mocno, że odczuwasz ból. W obecnych czasach jest diagnozowany coraz częściej, głównie ze względu na fakt, że u jego podłoży leży szybkie tempo życia i stres. Ciągłe napięcie może rzutować na zdrowie, właśnie w postaci bruksizmu. Nieleczony może prowadzić do częstych i uporczywych bólów głowy i twarzy, ścierania zębów, a w skrajnych przypadkach, nawet do ich utraty.

Bruksizm – jak go leczyć?

Jest kilka sposobów na to, aby wyleczyć bruksizm. Jednym z nich jest szyna relaksacyjna, która jest przezroczystą nakładką, tworzoną specjalnie dla danej osoby. Ochrania zęby przez wzajemnym ocieraniem się o siebie podczas zgrzytania. Kolejnym rozwiązaniem jest skorygowanie zębów tak, aby były idealnie do siebie dopasowane, jeśli chodzi o te na górze i na dole. W skrajnych przypadkach doświadczony stomatolog może polecić wizytę u psychoterapeutów

Bruksizm – profesjonalny dentysta

Jeśli u siebie lub u kogoś z rodziny podejrzewasz bruksizm, to zachęcamy, aby odwiedzić nasz gabinet stomatologiczny. Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – właśnie tutaj znajduje się klinika Partner-Dent. Pacjent jest dla nas zawsze najważniejszy, a każdy nasz lekarz to doświadczony dentysta. Dzięki temu świadczymy najwyższą jakość usług stomatologicznych.

Recent Posts