Biała dieta, czyli na co zwrócić uwagę po wybielaniu zębów

 In Stomatologia

Każdy z nas marzy o białych zębach. Dodają pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Mało kto rodzi się z śnieżnobiałym uśmiechem, dlatego często decydujemy się na wybielanie zębów. Sam zabieg to jednak nie wszystko. Doświadczony stomatolog podpowie, że po nim konieczna jest biała dieta.

Biała dieta – co to jest i na czym polega

Dieta po wybielaniu zębów, czyli tzw.biała dieta, oparta jest jedynie na jasnych pokarmach. Jej celem jest całkowite wyłączenie barwników naturalnych oraz syntetycznych. Dlaczego? Wybielanie zębów powoduje, że stają się bardzo wrażliwe i narażone na substancje zwane chromatoforami. Te mogą wywołać ponowne zabarwienie, które będzie postępować z jeszcze większą intensywnością. Aby dieta była skuteczna, powinna trwać minimum 14 dni.

Biała dieta – zasady i zalecenia

Wybielanie zębów jest kosztowne. Dlatego, aby nie popsuć efektu, należy pamiętać o najważniejszych zasadach. Pierwszą z nich jest wyłączenie produktów zawierających barwniki, czyli soki, barwiące przyprawy (np. kurkuma, curry), warzywa czerwone, pomarańczowe, zielone i żółte (np. buraki, kukurydza, pomidory, papryka, marchew, brokuł), żółtko jajka, ciemne owoce (np. jagody, wiśnie, żurawina, porzeczki, winogrona), słodycze zawierające czekoladę, czerwone mięso, alkohole (w tym wino), napoje gazowane, kawę i herbatę. Zalecane jest natomiast jasne pieczywo, nabiał (np. białe sery, jogurt naturalny), ryby (np. dorsz, mintaj), białe mięso (np. kurczak), jasne warzywa (np. kalafior, ziemniaki, ogórek bez skóry), banany, ryż, kasza jaglana, makarony,

Wybielanie zębów Poznań – zgłoś się do nas!

Planujesz wybielanie zębów? Poznań, ul. Strzeszyńska 63 – właśnie tutaj znajduje się klinika Partner-Dent. Przyjmuje u nas profesjonalny dentysta, który przeprowadzi Cię przez cały zabieg i dokładnie wytłumaczy na czym polega biała dieta. Umów się już dziś!

Recent Posts