3 przykazania dla zdrowych zębów

 In Stomatologia

Chyba nikt nie lubi częstych odwiedzin u dentysty, nawet jeśli jest to najbardziej profesjonalny stomatolog. Właśnie dlatego dobrze jest postawić na profilaktykę i zadbać o zdrowie jamy ustnej, zanim leczenie okaże się niezbędne. W tym celu przedstawiamy 3 zasady zdrowych zębów, które naszym zdaniem są kluczowe.

Codzienna higiena jamy ustnej

Odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa, jeśli chcemy długo cieszyć się własnymi, mocnymi zębami. Każdy doświadczony dentysta potwierdzi, że szczotkowanie zębów po każdym posiłku (około 20-30 min., po uprzednim wypłukaniu ich wodą w celu usunięcia resztek jedzenia i kwasów w nim zawartych) powinno stać się nawykiem. Należy odpowiednio dobrać szczoteczkę do zębów oraz każdorazowo używać nici dentystycznej i płynu do płukania ust.

 

Zwracaj uwagę na to, co jesz i pijesz

Pamiętaj, aby unikać słodyczy w nadmiernych ilościach oraz zwróć uwagę na produkty, które mocno barwią zęby, czyli buraki, jagody, kawa, herbata itp. Jeśli ciężko jest Ci z nich zrezygnować, to staraj się po każdym z takich posiłków umyć zęby.

 

Pamiętaj o kontrolnych wizytach u dentysty

Profilaktyczna wizyta kontrolna raz na rok czy pół roku z pewnością stanowi dla Pacjenta przyjemniejsze doświadczenie niż późniejsze leczenie. Taka wizyta pozwala na zauważenie nawet najmniejszych oznak próchnicy czy innych, niepokojących objawów. Dodatkowo na takiej wizycie zęby powinny zostać poddane zabiegom profilaktycznym takim, jak skalling, piaskowanie, lakowanie i lakierowanie.

 

Gabinet stomatologiczny – Poznań

Mimo stosowaniu powyższych zasad, masz problemy ze zdrowiem zębów? A może masz wątpliwości, czy odpowiednio dbasz o higienę jamy ustnej? Profesjonalny dentysta przyjmuje na ul. Strzeszyńskiej 63, Poznań. Gabinet stomatologiczny Partner-dent znajduje się właśnie tutaj, na tyłach Galerii Podolany. Zapraszamy!

Recent Posts